Evde hamak keyfi

Hamak keyfi yapmak istiyorsunuz ama bahçeniz yok. Evde hamak keyfi…

Artık hamak keyfi için bir bahçeniz olmasına gerek yok.

Hamağınızı, evde iki duvar arasına ya da köşeye çok kolay bir şekilde asabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; iki adet kancası, iki adet urgan ipi, vida ve dübeldir.  Hamak kancaları beton, tuğla ve ahşap için farklıdır. Satın alırken buna dikkat edilmelidir. Bu malzemeleri set olarak hamağınızı aldığınız yerden, yapı marketlerden (bauhaus, koçtaş tekzen gibi) ya da bir hırdavatçıdan temin edebilirsiniz. Bir elektrikçi hamağınızı 5 dakikada duvara monte edebilir.

Evinize ya da balkonunuza hamak sandalyesi (hamak salıncağı olarak da bilinir) kurabilirsiniz. Mobilyalalarınıza uyan dekoratif, şık hamak sandalyelerini asmak için hamak sandalyeleri için özel yapılan standları kullanabilirsiniz. Bu standlar ahşap ya da metalden yapılır.  Ahşap olanları daha şıktır.

Eviniz darsa üzülmeyin…

En dar alanlarda bile hamak sandalyeleri ile hamak keyfi sürebilirsiniz.

Hamak sandalyenizi tavana monte edebilirisiniz. Tavana monte için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 adet kanca, 1 adet urgan ipi. Kanca, beton, ahşap ve alçıpan için farklıdır. Satın alırken buna dikkat edilmelidir.  Bu malzemeleri set olarak hamağınızı aldığınız yerden, yapı marketlerden (bauhaus, koçtaş tekzen gibi) ya da bir nalburdan temin edebilirsiniz. Bir elektrikçi hamağınızı 5 dakikada tavana monte edebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bahçeniz var ama birbirine mükemmel uzaklıkta iki ağacınız yok. 

Artık bahçede hamak keyfi yapmak tahmin edildiği kadar zor değil. Eskiden olduğu gibi mükemmel aralıklı iki ağaca ihtiyacınız yok.

Bahçenize hamağınızı asmanın en kolay yolu, hamak standı (hamak ayakları olarak da biliniyor) kullanmaktadır. Hamak standları ahşap ya da metalden yapılır. Metal olanlar daha ucuzdur, ahşap olanlar ise daha dengeli ve şıktır. Stand alırken dikkat etmeniz gereken noktalar; ne kadar ağırlık kaldıracağı ve hamak standını kurmak için ne kadarlık bir alana ihtiyaç duyulacağıdır. Ayrıca, standın portatif olması da önemlidir. Kış aylarında stand içerde saklanmak için kolayca sökülebilir olmalıdır.

Standın yapıldığı malzeme önemlidir. Bahçede kullanılacağından neme karşı dayanıklı olmalıdır. Bunun için hem fiziksel basınca hem de neme karşı dayanıklı olan masif meşe, iroko, tik (teak), lareks ağaçlarından yapılmış standlar tercih edilmelidir.

Alternatif olarak kalın bir dalı olan ağacınıza sandalyenizi de asabilirsiniz. Böylece standa para harcamak zorunda kalmazsınız.

Önceki yazı
Sonraki yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Önceki yazıyı okuyun:
Bebek hamağının (hamak beşik) faydaları

Bebek hamağı/hamak beşik gaz sancısını hafifletir. Kolik bebek, hamak salınımı ile rahatlar. Bebek hamağı (hamak beşik olarak da kullanılır) ritmik...

Kapat