Çocuk hamağı

Çocuk hamağında öğle uykusu

Gün içerisinde çoçuğunuz uyumuyor ise, sevdiği renklerde bir çocuk hamağı alarak, uykuya dalmak eğlenceli hale getirilebilir. Çocukların, çocuk hamaklarında yani çocuklar için özel boyutlarda yapılan hamaklarda dinlenmeleri, uyumaları, gelişimleri açısından önemlidir. Ancak kalitesiz hamak seçimi özellikle gelişim çağındaki çocukların sağlıklarını olumsuz etkileyebiliyor.

Gün içinde uyunan kısa uykuların, çocukların fiziksel ve ruhsal gelişmeleri üzerinde büyük etkisi olduğu biliniyor. Öğle uykusu uyumayan, uykusunu yeterince alamayan çocukların daha negatif, agresif olduklarını gözlemlemiş. Ayrıca, yapılan araştırmalara göre yetersiz uyku, çocuklarda duygusal bozukluklara, dikkat ve konsantrasyon bozukluklarına neden olabiliyor.

Okuma ve anlama zorluğu

Çocuk hamakları günümüzde okuma ve anlama zorluğu çeken çocuklar için de kullanılıyor.

Yaratıcılık

Çocuk odalarında bulunan farklı eşyaların çocukların yaratıcılıklarına olumlu yönde etkileri olduğu bilinmektedir. Çocuk hamakları alışılagelmişin dışında mobilyalar olduğundan çocuk hamaklarının çocukların yaratıcılıklarına katıkıları vardır.

Çocuk hamak sandalyesi

Çocuğunuzun odası darsa çocuk hamağı yerine çocuk hamak sandalyesi tercih edebilirsiniz. Çocuğunuz hamak sandalyesinde kitap okuyabilir, resim çizerek keyifli saatler geçirebilir.

Önceki yazı
Sonraki yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Önceki yazıyı okuyun:
Bebek hamağının (hamak beşik) faydaları

Bebek hamağı/hamak beşik gaz sancısını hafifletir. Kolik bebek, hamak salınımı ile rahatlar. Bebek hamağı (hamak beşik olarak da kullanılır) ritmik...

Kapat